Bombay Sapphire

Dědictví světoznámé značky Bombay Saphire začíná už v roce 1761, kdy si z původního mlýna a pozdějšího lihovaru vytvořil svůj sen Thomas Dakin – zakoupil kouzelné místo ve Warringtonu a započal příběh řemeslného ginu – Bombay Sapphire

Bombal logo

Už od počátku oblíbenosti ginu s tonikem v Británii, během vlády královny Viktorie, se držel Bombay Sapphire se svou vytříbenou chutí a jiskrou na předních příčkách oblíbenosti. Jde o oblíbený London Dry gin, jehož typickému charakteru prospívá způsob jeho výroby. Nebyl to ale samotný  Bombay Sapphire, který z palírny ze strategicky položeného Warringtonu opustil stáčírnu jako první. Ale stejnojmenný gin Warrington. Nejenže se palírna nacházela prozíravě mezi i tehdy významnými obchodními uzly Liverpoolem a Manchesterem, ale stála i poblíž řeky Mersey, která byla důležitou obchodní cestou. Dnes se blankytně modrý mok vyrábí v palírně Laverstoke Mill v anglickém Hampshiru. Z původní papírny si zde majitelé vytvořili unikátní komplex se dvěma skleníky, kde najdeme přes 120 rostlin včetně 10 nejdůležitějších pro výrobu základní receptury ginu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení