Jack Daniel's

Jack Daniel's Whiskey Distillery je palírna se 150 letou historií. Whiskey se vyrábí v městečku Lynchburg ve státě Tennessee. Pro výrobu Jack Daniel’s Tennesse Whiskey se používá 80% kukuřice, 12% ječmenného sladu a 8% žita. Všechny tyto ingredience jsou smíchány s neželezitou pramenitou vodou z Lynchburgských jeskyň a poté přichází na řadu destilace. Následně destilát kapku po kapce překape přes třímetrovou vrstvu uhlí z javoru cukrodárného, které dává whiskey její typické kouřové aroma a jemnost. Pak se Jack Daniel’s stáčí do vypálených dubových sudů z bílého dubu, které si sám vyrábí a nechá zrát. Až po důkladném ochutnání je rozhodnuto, jestli je whiskey připravena ke stáčení do lahví.

JAck logo

 

Jasper Newton Daniel, známý jednoduše jako Jack, opustil v roce 1864 svůj domov a rodinu, aby se od kazatele Dana Calla naučil umění výroby whiskey.

V roce 1866 je palírna Jack Daniel Distillery oficiálně zaregistrována. Díky tomu, že pan Jack provedl registraci jako první ze všech, získal tím lihovar titul nejstarší registrované palírny na území USA a později byl také zařazen mezi národní památky.

Jack Daniel's zůstává věrný svému mottu: "Každý den vyrábíme naši whiskey, jak nejlépe umíme."

Jack logo 2